Menü
Alışveriş Sepeti

Pluskahve Blog RSS Güncellemeleri

16 Nov LAVAZZA Otel Kahve Hizmetleri
admin 1 1087
KONUKLARINIZIN A+ KAHVE HİZMETİ VE LEZZET SUNUYORUZ. Oteliniz için çekirdek kahve, taze filtre kahve, hazır kahve ve kapsül kahve olanaklarını sunuyoruz. Tutkulu ve harika bir fincan kahve servisi yapmanız konusunda sizlere yardımcı olmak istiyoruz.   Her ihtiyaca uygun ticari kahve makineleri Oteliniz için doğru seçimler yapmanız önemli. Kaşı..
26 Dec Rainforest Alliance
admin 0 498
Rainforest Alliance etiketlemesi, çiftlik toplulukları için çevresel sorumluluğu, sosyal eşitliği ve ekonomik uygulanabilirliği teşvik eder. Rainforest Alliance'ın temel garantileri nelerdir? Rainforest Alliance etiketi şunları garanti eder: - Üreticilerin, çiftlik işçileri ile ailelerinin ve toplulukların geçim kaynaklarını iyileştirin Orma..
04 May Lavazza ve Sürdürülebilirlik Israrı
1 995
Sürdürülebilirlik taahhüdümüze yalnızca kendi başlığımız olan Blend For Better adını vermekle kalmadık, aynı zamanda ona bir film müziği şeklinde sanatsal bir manifesto adadık: Blended Orchestra'nın notaları benzersiz bir keşif yolculuğuna mükemmel bir eşlik ediyor. 20 ülke ve 3 kıtada 130.000'den fazla kahve yetiştiricisinin yararlandığı Vakfımız..
19 Oct Espresso Kahve Tarifi
1 956
“Short black” olarak da bilinen espresso, az önce de bahsettiğimiz gibi her espresso tabanlı içeceğin temelini oluşturur. Sert olduğu için çoğunlukla küçük bardaklarda tüketilmesi tercih edilen espresso tek shot espresso ve su kullanılarak yapılır.   ..
19 Oct Double Espresso Kahve Tarifi
0 923
“Doppio” ismiyle geçen double espresso, kahve çeşitleri arasında en sertlerinden biri olarak bilinir. Espresso ile arasındaki tek farkı, aynı büyüklükte bir espresso fincanı içerisine iki shot espresso barındırmasıdır. Su miktarı yine aynı kalır.   ..
19 Oct Macchiato Kahve Tarifi
0 888
Macchiato aslında espresso ile çok benzer bir tat ve yapıya sahiptir. Aradaki tek fark, macchiatoya bir shot espressonun dışında ekstra olarak bir parça buharla ısıtılmış süt ve süt köpüğü eklenmesidir. Macchiato tarifi baristadan baristaya göre değişiklik gösterebilir. ..
19 Oct Ristretto Kahve Tarifi
0 609
Ristrettonun da yapılış mantığı espresso mantığı ile aynıdır, sadece ristrettoda tek shot espresso kullanılırken espressoda kullanılan suyun yarısı kadarı kullanılır, böylece ortaya çok daha sert ve yoğun bir kahve çıkar. Kahve çeşitleri arasında en sertidir.   ..
19 Oct Americano Kahve Tarifi
0 550
Aynı zamanda “long black” olarak da anılan americano, kahve çeşitleri arasında yapılışının anlaşılması en zor olanıdır. Tarifi şu şekilde: Bir fincanın 3’te 2’sini su ile doldurun, ardından suyun üzerine tek shot espresso ekleyin; americanonuz hazır.   ..
19 Oct Cafe Latte Kahve Tarifi
admin 0 437
Çoğunlukla kısaca “latte” olarak andığımız bu içecek, buharda ısıtılmış süt ve mikro-köpük ile elde edilir. Kahve çeşitleri arasında en yumuşak ve içimi hafif olanlardan sayılan cafe latte, 1 shot espresso, buharda süt ve 1 santimetre kalınlığında köpük üçlüsünden oluşur. ..
19 Oct Cappuccino Kahve Tarifi
0 441
Aslında cappuccinonun mantığı latte ile benzerdir, sadece cappuccino yapımında daha fazla süt köpüğü kullanılır ve latteden farklı olarak içeceğin üst katmanına ince bir kat çikolata tozu dökülür. Cappucino, latteye göre daha küçük bir fincanda tüketilir.   ..
19 Oct Flat White Kahve Tarifi
0 494
Flat white, Avustralya ve Yeni Zelanda’nın geleneksel kahve tercihidir diyebiliriz. Fincana koyulan 1 shot espresso ve buharda ısıtılmış süt ile elde edilen bu kahve çeşidine süt köpüğü ya da herhangi ekstra bir malzeme eklenmez. ..
19 Oct Mocha Kahve Tarifi
0 429
Mocha’yı tanımlarken cappuccino ve sıcak çikolata arası bir içecek olduğunu söylemek mümkün. Fincana bir shot espresso koyuyor, ardından bir kaşık çikolata tozu ekliyor ve üzerine sıcak süt döküyoruz. 2-3 santim kalınlığında süt köpüğü ve çikolata parçacıkları ile tarifimizi tamamlıyoruz. ..
Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 27 (3 Sayfa)
Tarama deneyiminizi ve sitemizin işlevselliğini geliştirmek için çerezler ve diğer benzer teknolojileri kullanıyoruz. Çerez Politikası.